چگونه یک پوستر حرفه‌ای طراحی کنیم؟
قبل از تبلیغات آنلاین، قبل از تبلیغات تلویزیونی، قبل از حتی تابلوهای تبلیغاتی، بزرگ‌ترین ابزار پخش کلمه پوسترها بودند. تبلیغات و چاپ ارزان برای اعلانات و پوسترها به همان اندازه معتبر است و این امر در طول یک قرن پیش ظاهر شد. چه در تبلیغات چند میلیون دلاری و چه فقط تبلیغ یک فروش محلی پخت‌وپز، پوسترها یکی از کاربردی‌ترین راه‌ها برای برقراری ارتباط اطلاعات نیازمند در جهان هستند.
اما مگر اینکه در زمینه طراحی گرافیک تجربه‌ای داشته باشید، ممکن است در پیگیری پیام خود مشکل داشته باشید. انتخاب جایی برای قرار دادن همه‌چیز و چه اندازه / رنگی برای ایجاد آن‌ها به‌اندازه کافی سخت است، چه رسد به ساخت پوستری که درواقع به ‌اندازه کافی خوب به نظر می‌رسد تا جلوه‌ای از خود بگذارد.
بنابراین در این مقاله، ما می‌خواهیم اصول طراحی پوستر را که هر طراح گرافیک از آن می‌داند، به شما آموزش دهیم. با راهنمایی‌های زیر، می‌توانید پوستر درخشان ایجاد کنید تا مشتریان یا جامعه خود را تحت تأثیر قرار دهید!

پوستر شما چه مفهوم و هدفی دارد؟
اولین قدم شما دانستن اهداف پوستر شماست. آیا شما سعی می‌کنید تا مردم را به یک رویداد تبدیل کنید؟ طبل وزوز برای یک محصول جدید؟ یک آگهی عمومی را به‌صورت سرگرم‌کننده انجام دهید؟ آنچه از پوستر خود برای رساندن مفهوم می‌خواهید تعیین می‌کند که چگونه پوستر خود را طراحی کنید.

پوسترهای تبلیغاتی
ازنظر تاریخی، پوسترها به‌عنوان گسترده‌ترین شکل تبلیغات در طول دهه 1800 سرچشمه گرفته بودند. پوسترها و هنرهای جزئی در رسیدن مفهوم به توده مردم چنان مؤثر بودند که استعداد برخی از مشهورترین هنرمندان زمان خود را ازجمله هنری تولوز-لاترک و آلفون موچا را به خود جلب کردند.
درحالی‌که امروزه مردم به تبلیغات با فناوری پیشرفته‌تر عادت دارند، به لطف قیمت‌های ارزان و میزان موفقیت آن‌ها، پوسترها همچنان مرتبط هستند. به‌عنوان یک واسطه بازاریابی، آن‌ها به‌اندازه کافی انعطاف‌پذیر هستند تا بتوانند نقشی پیچیده‌تر را برای تبلیغات بازی کنند.
پوسترهای تبلیغاتی همانند همه تبلیغات خوب همان دستورالعمل‌ها را دنبال می‌کنند. آن‌ها باید به‌وضوح و برجسته ارزش محصول یا خدمات را به شما ارتباط دهند. در یک نگاه واحد بیننده باید حداقل یک دلیل خوب برای خرید را بداند. برای این منظور، تصویربرداری پوستر باید جذاب باشد، اغلب بهترین نسخه ممکن محصول یا تصویری مرتبط را نشان می‌دهد.

پوسترهای تبلیغاتی نیز باید به برند وفادار بمانند. این شامل حفظ سبک و شخصیت برند و همچنین ملاحظات ثابت‌تر مانند طرح رنگ شرکت و جابجایی با آرم آن‌ها طبق دستورالعمل‌ها می‌باشد.
در بیشتر قسمت‌ها، طراحی یک پوستر رویداد با طراحی یک پوستر تبلیغاتی مشترک است. شما می‌خواهید این رویداد را هرچه جذاب جلوه دهید و دلایل حضور مردم را ذکر کنید.
تفاوت اصلی بین طراحی پوسترهای رویداد و پوسترهای تبلیغاتی، جزئیات و اطلاعیه‌ها ظریف بودن است. برای پوسترهای رویداد، تاریخ، زمان و مکان باید یکی از مهم‌ترین بخش باشد.

اطلاعیه‌ها
اطلاعیه‌های عمومی و سایر اعلان‌های این‌چنینی، بر همه‌چیز اولویت‌دارند. مهم‌تر از همه، اصلی‌ترین و تنها کار ممکن آن است که توسط بسیاری از افراد مشاهده شود. آن‌ها از رنگ‌های روشن و فونت بزرگ برای جلب‌توجه و همچنین تضاد و ترکیب استراتژیک بهره می‌برند.
همچنین می‌توانید از تصاویر برای اضافه کردن کمی طعم استفاده کنید. اگر تغییر زمان را اعلام می‌کنید، می‌توانید یک ساعت تصویری را درج کنید. اگر چیزی در حال تعمیر است، می‌توانید از گرافیک یک ابزار استفاده کنید. این‌ها فقط دکوراسیون نیستند: به اثبات رسیده است که تصاویر باعث بهبود حافظه می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید پیام شما به خاطر بیاید، تصویری را در آن قرار دهید.

برای سرگرمی
پوسترها چیزی بیش از ابزارهای تجاری نیستند. همچنین می‌توانند سرگرم‌کننده باشند. شما می‌توانید دکوراسیون منزل خود، هدایا برای دوستان یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی را طراحی کنید.
به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید پوستر فیلم شخصی خود را از فیلم موردعلاقه خود تهیه‌کرده و آن را برای تعداد زیادی لایک از طرفداران دیگر به‌صورت آنلاین قرار دهید. می‌توانید صحنه‌های خاصی را که مورد غفلت پوسترهای رسمی قرارگرفته‌اند برجسته کنید یا نقل‌قول‌های موردعلاقه خود را از این فیلم بر روی عکس‌های این فیلم قرار دهید.

ویژگی که هر پوستر عالی نیازمند است

1. تصاویر قوی
پوسترها رسانه بصری بسیار قوی هستند، بنابراین بدون تصاویر قوی، تمام قدرت خود را از دست می‌دهند. پوستر خود را برای دیدن طراحی کنید، با تصاویری که فریب می‌دهند.
برای یک‌چیز، تصاویر قوی پوستر شمارا بیشتر نشان می‌دهد. اگر از عکاسی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که HD است. اگر این عکس اصلی شماست، به شما کمک می‌کند تا یک سری عکس بگیرید و با تمام جزئیات پوستر چگونه به نظر می‌رسد.
کنتراست سنگین راهی است برای جلب‌توجه بدون از دست دادن جذابیت خلاقانه خود. قرار دادن دورنگ متضاد در کنار یکدیگر، به‌طور طبیعی به چشم انسان می‌رسد و درهای زیادی را برای گرافیک هنری بیشتر باز می‌کند. طراحان گرافیک حرفه‌ای توصیه می‌کنند فقط از یک " نقطه تمرکز " اصلی استفاده کنند. این بدان معناست که در ابتدا باید یک فرمان منطقه‌ای انجام شود که بیشتر توجه پوستر را به خود اختصاص دهد، چه یک تصویر بصری ناخوشایند و چه یک تیتر پررنگ اگر به‌طور تصادفی بیش از یک نقطه کانونی قوی را در خود جای دهید، همه آن‌ها برای جلب‌توجه بیننده شما رقابت می‌کنند و باعث می‌شوند حواسشان پرت شود.

ایجاد یک پوستری که فقط متن دارد ازنظر بصری خیره‌کننده است دشوارتر است، اما غیرممکن نیست. نکته اصلی این است که پوستر خود را با استفاده از تصاویر دیگر مانند تایپوگرافی و رنگ تحریک کنید. اگر تصاویر ندارید، می‌توانید بدون نگرانی در مورداستفاده بیش‌ازحد از آن، از فونت‌های پرقدرت و رنگ‌های پر جنب‌وجوش استفاده کنید.

2. رنگ‌های عمدی
رنگ یکی از ابزارهای قدرتمند طراحان گرافیک است. رنگ‌های مختلف احساسات و خلق‌وخوی مای مختلف را ایجاد می‌کنند، بنابراین در تبلیغات استفاده از رنگ، میانبری برای ضربه زدن به آکوردهای احساسی مناسب است.
هر رنگ چه احساسی را نشان می‌دهد و چگونه از آن‌ها در بازاریابی استفاده می‌کند؟
حرفه‌ای هستید یا نه باید در انتخاب رنگ‌های خود زیاد فکر کنید. آیا شما می‌توانید پس‌زمینه پوستر خود را به رنگ آبی درست کنید چون آبی‌رنگ موردعلاقه شماست؟ در این صورت شما یک فرصت برای طراح حرفه‌ای شدن را ازدست‌داده‌اید. در عوض، انتخاب کنید رنگ‌ها مطابق با نیاز پوستر باشد نه نیازهای سلیقه شخصی شما.
استفاده از رنگ می‌تواند بسیار فنی باشد، نه‌تنها در درک پوستر شما، بلکه بر میزان جذابیت آن برای بخش‌های مختلف مشتریان نیز تأثیر می‌گذارد. به‌عنوان‌مثال، ازنظر آماری، رنگ بنفش به‌طورکلی توسط خانم‌ها موردپسند و موردپسند مردان نیست. رنگ قهوه‌ای مخالف رفتار می‌کند.
به‌عبارت‌دیگر، فقط رنگ‌های خود را به‌طور تصادفی انتخاب نکنید. در مورد هر رنگی که در پوستر خود قرار می‌دهید، پیشگیرانه و عمیق فکر کنید.

3. فونت قوی
فونت نیز مانند رنگ‌ها، تایپوگرافی می‌تواند فضای مناسب را ایجاد کرده و موضوع را تقویت کند. هر فونت می‌تواند احساسات خاصی را که در مقابل با دیگر عناصر موجود در پوستر ایجاد کند. تایپوگرافی خود را به‌صورت استراتژیک انتخاب کنید که انتخاب آن با توجه به موضوع کلی پوستر و مخاطبی ست که می‌خواهید در مورد آن صحبت کنید نیز هست.
آنچه را که قبلاً در مورد اجتناب از کانون‌های مهم رقابت گفتیم، فراموش نکنید. فونت‌های عجیب‌وغریب و مبهم، غالباً با تصاویر و عناصر دیگر در یک پوستر برخورد می‌کنند، اما اگر تنها عنصر تصویری جالب باشند، عالی کار می‌کنند.
توجه کنید که ما گفتیم " فونت‌ها "، جمع بستیم. یکی از نکات تخصصی استفاده از تایپوگرافی در پوسترها، تغییر متن فونت‌های شما برای تنوع بیشتر بصری است. توصیه می‌کنیم از یک فونت اصلی برای پوستر استفاده کنید، مانند شعار محصول یا زمان رویداد و سپس یک فونت ثانویه، کم اهمیت برای متن با اهمیت کمتر.

4- خوانایی
چه چیزی بهتر از یک فونت خوب است؟ یک فونت خوانا در تایپوگرافی فقط انتخاب فونت‌های جالب نیست بلکه به معنای سازمان‌دهی و نمایش آن‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که در مرحله اول خوانا و در مرحله دوم بر مهم‌ترین و اصل مطلب تأکید داشته باشد.
با تایپوگرافی چیزهای زیادی در جریان است. هنگام طراحی، شما باید جنبه‌هایی از متن مانند فاصله، ضخامت، اندازه، رنگ و نحوه تعامل آن را با تصاویر در پس‌زمینه در نظر بگیرید.

5- فراخوانی برای اقدام
اگر شما یک پوستر را برای اهداف تجاری طراحی می‌کنید، بهتر است آن را یک تماس برای اقدام کار در نظر بگیرید. پوسترهای اطلاعیه یا برای سرگرمی لزوماً به تماس با شما احتیاج ندارند زیرا هیچ اقدامی بعد از خواندن آن‌ها وجود ندارد، اما هنوز هم به‌عنوان روشی برای جذب هر چه بیشتر خوانندگان توصیه می‌شوند.
فراخوانی برای اقدام عبارت خاصی است که بیننده را به انجام کاری تشویق می‌کند: خرید محصول، رفتن به رویداد، شستن دستان خود و غیره. درحالی‌که ممکن است برای بعضی‌ها فشار بیاورد، بازاریاب‌ها می‌توانند با موفقیت و بابیان صریح بگویند که چه عملی را انجام می‌دهند و می‌خواهند مردم چه چیزی را بگیرند.
راز یک تماس مؤثر برای اقدام، جمله‌بندی است. شما می‌خواهید محکم صحبت کنید، اما نه تهاجمی. آنچه را که می‌خواهید بیننده انجام دهد به‌وضوح بیان کنید (" بلیت‌های پیش‌فروش اکنون "، " امروز سفارش خود را سفارش دهید ")، اما به زبانی که قابل‌احترام است. هیچ‌کس دوست ندارد به او گفته شود که چه‌کاری انجام دهد، بنابراین فراخوانی خود را به‌عنوان یک پیشنهاد بیان کنید نه یک دستور.منبع: امیر پرینت