چگونه در اینستاگرام بازاریابی کنیم ؟
اینستاگرام بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است. این برنامه که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شده است، جهان را با طوفان روبرو کرده است. به نظر می رسد اکنون همه صفحه اینستاگرام مخصوص به خود را دارند. حالا ممکن است یکی از شما سؤال کند که تاکنون فقط از اینستاگرام برای اهداف خصوصی استفاده کرده اید، آیا بازاریابی رسانه های اجتماعی واقعاً چیز مناسبی برای برند شرکت شما است؟ طبق آمار، بله، دیگر اکثر صاحبان کسب و کار قدر این ابزار بازاریابی را می دانند. شما با تعیین بازار هدف به راحتی الگوی محتوایی که میخواهید از آن پیروی کنید و مطالبی که میخواهید در مورد آن پست بگذارید را تعیین می کنید. همچنین می فهمید که بازار هدف شما چه هشتگ هایی را سرچ می کند.

دو نکته ای که بهتر است در پست گذاشتن رعایت کنید:
• برای پست گذاری تم خاصی را مد نظر قرار بدهید.
• رنگ خاص در پست ها  (رنگ لوگو)
این موضوعات به برندینگ شما کمک می کند و باعث میشود در ذهن مشتری تثبیت بشوید.

در اینستاگرام از هشتگ استفاده کنید:
هشتگ از یک یا چند کلمه کلیدی تشکیل شده است که بدون فضا با هم جمع شده اند و بعد از هش (# ) تشکیل می شوند. هشتگ ها و دسته بندی آنها راهی عالی برای افزایش دسترسی به پست ها هستند. در پیج های کاری هشتگ ها را به این ترتیب دسته بندی می کنند:
• هشتگ خصوصی: در این نمونه شما برند خودتان را (اسم محصول خود و اگر اسم
اختصاصی دارید و … ) که مخصوص شما است را قرار می دهید.
• هشتگ عمومی: در این نمونه هشتگ بر اساس بازارهدف خود هشتگ تعیین می کنید.
مثلا شغل شما ساخت دستبند است در نتیجه از هشتگ #دستبند استفاده می کنید.
• هشتگ مناسبتی: در این نمونه براساس مناسبت های خاص مثل اعیاد، اتفاق های روز در کشور پست مرتبط با هشتگ های مرتبط بگذارید.

نکته: هشتگ مشابه کلمات کلیدی سایت است. هرچه هوشمندانه تر و دقیق تر استفاده شود، بازارهدفِ شما راحت شما را پیدا میکند که در سئوی اینستاگرام هم تاثیر چشمگیری دارد.
تذکر: اگر از هشتگ های نامرتبط یا تعداد هشتگ خیلی زیاد استفاده کنید حساب کاربری شما شادو می شود. در حالت شادو پست های شما در بخش سرچ نشان داده میشود و حتی هشتگ های پست شما هم سرچ بشود بازهم پست های شما برای دیگران نمایش داده نمی شود! ولی حساب کاربری شما فعال است !!!! از یک هشتگ به صورت مداوم استفاده نکنید! آنها را تغییر دهید. در غیر این صورت به نظر میرسد که شما یک ربات هستید، این به معنی رفتار اسپمی و در نهایت اکشن بلاک شدن و کاهش دسترسی شما می شود. اگر در ادغام هشتگ انتخابی در قسمت کپشن و توضیحات متن خود مشکل دارید، کافی است آنها را در انتهای متن یا در اولین کامنت قرار دهید. موقعیت هشتگ هیچ تاثیری در نحوه عملکرد آنها ندارد. بنابراین لازم نیست به هر قیمتی آنها را در متن وارد کنید.

تبادل پست ها:
با کسب و کارهایی که شغلتان به هم نزدیک هستند تصمیم بگیرید خودتان را به فالوور های خود ( پیشنهاد میکنیم در قالب استوری ) معرفی کنید و از هم حمایت کنید.
یا اینکه از دوستان و آشنایان خود درخواست کنید که پیج شما را در بخش استوری معرفی کنند.

در صورت امکان لوکیشن پست را ثبت کنید.
سایت buffer در یکی از مقالات خود به این موضوع اشاره کرد که وجود لوکیشن مکانهای خاص و محبوب میتواند به افزایش بازدید پست و قرار گرفتن آن در اکسپلور اینستاگرام شما کمک کند. البته در ادامه این مطلب گفته شده است که اینستاگرام توانایی شناخت لوکیشنهای اشتباه و فِیک را دارد پس به هیچ عنوان از این موضوع سوء استفاده نکنید. با استفاده از این تکنیک میتوانید پست های مرتبط خود را در تلفیق با مکانهای محبوب مانند برج میلاد، میدان نقش جهان، حافظیه و...  بیشتر از قبل در معرض نمایش قرار دهید. در الگوریتم جدید اینستاگرام همه چیز به محتوایتان بر میگردد. اگر مخاطبین شما معمولا پستهایتان را لایک می کنند، برایتان کامنت ارسال می کنند، محتوایی که اشتراک گذاری کرده اید را ذخیره می کنند یا استوری های اینستاگرامتان را مشاهده می کنند، احتمال بیشتری دارد پست هایتان برای آنها نمایش داده شود.  از طریق ایجاد جذابیت بصری و امکانات اینستاگرامتان یک استوری زیبا و منسجم خلق کنید تا بازدید کنندگان تصادفی صفحه تان را، به دنبال کنندگان علاقمند و پیگیر تبدیل کنید.

منبع: امیر پرینت