همه چیز درباره ی اکشن ها در فتوشاپ
درباره اکشن ها در فتوشاپ
یک اکشن مجموعه ای از کارهایی است که شما در یک فایل منفرد یا دسته ای از پرونده ها بازی می کنید. دستورات منو، گزینه های پنل، اقدامات ابزار و موارد دیگر. به عنوان مثال، می توانید اکشنی را ایجاد کنید که اندازه یک تصویر را تغییر دهد، یک افکت را بر روی تصویر اعمال کند، و سپس فایل را در قالب مورد نظر ذخیره کنید. اکشن ها ی فتوشاپ می توانند شامل مراحلی باشند که به شما امکان می دهند کارهایی را انجام دهید که نمی توانند ضبط شوند (برای مثال، با استفاده از یک ابزار نقاشی). اکشن ها همچنین می توانند شامل کنترل های معین باشند که به شما امکان می دهند هنگام انجام یک اکشن در فتوشاپ، مقادیر را در یک کادر گفتگو وارد کنید. فتوشاپ و ایلوستریتور با اقدامات از پیش تعریف شده ای نصب شده اند که به شما در انجام کارهای مشترک کمک می کند. می توانید از این اکشن ها مانند گذشته استفاده کنید، آنها را برای پاسخگویی به نیازهای خود سفارشی کنید یا اکشن های جدید ایجاد کنید. اکشن ها در فتوشاپ برای دسترسی راحت تر و ویرایش آنها در مجموعه ها ذخیره می شوند. می توانید اکشن ها را ضبط، ویرایش و تنظیم کنید و می توانید با کار با مجموعه های مختلف، گروههایی از اکشن های فتوشاپ را مدیریت کنید. 

نمای کلی پنل اکشن در فتوشاپ
شما می توانید برای ضبط، پخش، ویرایش و حذف اکشن های فردی از پنل اکشن (Window> Actions) استفاده کنید. این پنل همچنین به شما امکان می دهد پرونده های اکشن را ذخیره و بارگیری کنید. اکشن های فتوشاپ ممکن است یکی از بهترین ابزاری باشد که از آنها استفاده نمی کنید. به سادگی، یک اکشن در فتوشاپ دنباله ای از کارهایی است که برای انجام یک تصویر در فرآیند ویرایش انجام می شود که می توانید بارها و بارها آن را ذخیره و استفاده کنید. اکشن ها می توانند برای ویرایش دسته ای، صرفه جویی در پرونده های عمده و تقریباً هر فرآیند که می توانند با ضبط و تکرار سریعتر انجام شوند، عالی باشد.     
           
اکشن های فتوشاپ برای مبتدیان
نیازی به گفتن نیست، کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید با آنها انجام دهید. فتوشاپ با چند اکشن ساده برنامه نویسی شده است، اما تعداد بیشتری از این اکشن ها وجود دارد - تقریباً هر کاری را که می توانید به آن فکر کنید انجام می دهد - که می توانید آن را بارگیری و نصب کنید. همچنین می توانید اکثر کارهای متداولی که با فتوشاپ انجام می دهید را به اکشن تبدیل کنید و از آن ها استفاده کنید. دلیل اصلی استفاده از اکشن فتوشاپ این است که می توانند در هنگام انجام کارهای تکراری یا سبک های ویرایش، وقت زیادی را صرفه جویی کنند. فقط با یک کلیک می توانید سبک ها را اعمال کرده و فایل ها را در یک اندازه یا قالب خاص در یک مکان خاص ذخیره کنید.

نحوه بارگیری اکشن های فتوشاپ
پس از بارگیری اکشن ها، باید آن را برای استفاده بارگیری کنید. بعد از یک بار انجام این کار، در پنل Actions برای استفاده بعدی نیز باقی خواهد ماند. (این مربوط به اکشن های بارگیری شده و مواردی است که به تنهایی ذخیره می کنید و ضبط می کنید.)
 
در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:
فایل اکشن را بارگیری و از حالت فشرده خارج کنید.
فتوشاپ را باز کرده و به Window و سپس Actions بروید. صفحه اکشن ها باز خواهد شد.
از منو، گزینه Load Actions را انتخاب کنید، به سمت اکشنی که آنرا ذخیره کرده اید بروید و آن را انتخاب کنید.
این اکشن برای استفاده آماده است.

منبع: امیر پرینت