شبکه های اجتماعی چگونه بر تجارت شما تأثیر می گذارند؟
شبکه های اجتماعی عوامل تعیین کننده دیده شدن برند شما را تشکیل می دهند.
شبکه های اجتماعی ابزاری فزاینده مفیدی است، هم برای کاربران و هم برای شرکت ها که تأثیر آن در فرآیند خرید غیرقابل انکار است و نقش آن به عنوان بازتاب خواسته ها و گرایش های مصرف کننده به طور فزاینده ای به سازمان ها کمک می کند تا مشتریان خود را بشناسند و استراتژی ها را برای تأمین نیازهایشان بشناسند.

شبکه های اجتماعی عامل مهمی برای شناخت شرکت شما است. 
امروز وقتی در فیسبوک و یا اینستاگرام شرکتی را جستجو می کنیم و مشخصات آن را ندارند، شروع به شک به آن شرکت می کنیم. هر روز اهمیت شبکه های اجتماعی در شرکت ها بیشتر و استفاده از شبکه های اجتماعی توسط کاربران بیشتر می شود، به همین ترتیب هرچه این شبکه ها بیشتر باشد، امکانات بیشتری برای تجارت ما فراهم می کند.

شبکه های اجتماعی چه سهمی در شرکت دارند؟
در بسیاری از اوقات شنیده ایم که حضور در شبکه های اجتماعی بی فایده است و شاید تا چند سال پیش واقعیت داشته باشد اما امروز همه چیز تغییر کرده است. شبکه های اجتماعی شرکت شما را به حضور خود در جامعه فروشندگان و تولید کنندگان ارائه می دهند که اندک نیست  بلکه کانال دیگری است که از طریق آن مشتریان شما می توانند شما را پیدا کنند و شما می توانید به سرعت، مؤثر و آسان با آنها تعامل و ارتباط برقرار کنید. یکی از مزیت های مهم شبکه های اجتماعی این است که تبلیغات روی آنها "رایگان" است شما می توانید بدون صرف هزینه یک تبلیغات نسبتاً مؤثر در ذهن مشتری ایجاد کنید. اثر ویروسی که یک ارتباط یا کمپین در شبکه های اجتماعی می تواند داشته باشد می تواند چشمگیر باشد و باعث می شود که شرکت شما "شنیده" شود. با افزایش رشد رقابا، هر شرکت و شغلی می توانیم برای ارائه بهتر از رسانه های اجتماعی بهره ببرد.
با ترکیبی از شبکه های اجتماعی و وب سایت ، نه تنها کسب و کار بیشتری تولید می شود بلکه با ساده تر کردن اقدامات بازاریابی با مشتریان ارتباط بهتری برقرار می کنید.شبکه های اجتماعی نقش اساسی در هدایت مخاطب در فرآیند خرید و تعریف استراتژی بازاریابی دارند. فقط به این دلیل که آنها ابزار فروش کاملی نیستند، به این معنی نیست که جایی در استراتژی بازاریابی ندارند. در مقابل ، کاربردهای آن بسیار مهم هستند.
شبکه های اجتماعی یک کانال پیشنهادی فروش عالی است. از آنجا که مخاطبان ما در "حالت خرید" قرار ندارند، بهترین زمان برای تماس با آنها (و تاثیرگذارترین) زمانی است که آنها به دنبال اطلاعات برای مقایسه بین گزینه های مختلف خرید (در داخل و خارج از شبکه های اجتماعی هستند. (یعنی در مرحله توجه)

شبکه های اجتماعی به ما امکان می دهند بازار، رقابت و مخاطبان خود را بشناسیم.
درست است که آنها هنوز برای همه بخشها 100٪ قابل توجه نیستند ، اما برای اکثریت قریب به اتفاق آنها یک ابزار تحقیقاتی عالی هستند ، آنها منبع اطلاعاتی برای درک بهتر بازار ، رقابت و مخاطبان ما هستند.

منبع: امیر پرینت