همه چیز در مورد موکاپ (Mockup)

موکاپ (Mockup) چیست؟

موکاپ یک ابزار طراحی گرافیکی است که به عنوان پیش نمایش طرح از آن استفاده می شود و به صورت فایل لایه باز psd می باشد و با چند کلیک می توان به راحتی فایل خود را به صورت موکاپ ذخیره کنید.


کاربرد موکاپ (Mockup) برای طراحان گرافیک

موکاپ ها در دسته بندی های مختلفی مانند کارت ویزیت،ست اداری،لوگو،جعبه و... استفاده می شوند.همچنین شما می توانید برای معرفی محصولات و خدمات خود از موکاپ ها استفاده کنید.


مزیت های استفاده از موکاپ (Mockup)

مزیت استفاده از موکاپ این است که حس واقعی برای کارفرما به وجود می آورد.به عنوان مثال شما یک سربرگ طراحی کرده اید و می خواهید ببینید طرح نهایی وقتی چاپ میشود به چه صورت می باشد بهترین راه استفاده از موکاپ این است که آنچه طراحی کرده اید بر روی کاغذ مشاهده کنید.به طور کلی موکاپ این امکان را به شما می دهد تا بتوانید بهتر بر روی جزئیات طرح ازجمله انتخاب رنگ و سایز تصمیم گیری کنید.

 

استفاده از موکاپ(Mockup)  در فتوشاپ

موکاپ ها همگی با ابزار اسمارت آبجکت (Smart Object) ساخته می شوند و هیچ موکاپی نیست که در آن از اسمارت آبجکت استفاده نشده باشد. اسمارت آبجکت یک قابلیت پرکاربرد و مهم در فتوشاپ است که به ما این امکان را می دهد که فیلتر ها را به صورت غیر مخرب بر روی اسمارت آبجکت اعمال و ویرایش کنیم.

مرحله اول: موکاپ مورد نظرتون را انتخاب کنید.

مرحله دوم: فایل را در فتوشاپ اجرا کنید بر روی آیکون اسمارت آبجکت (Smart Object)

 موکاپ دوبار کلیک کنید صحفه جدید باز می شود.

مرحله سوم: در صفحه جدید طرح خود را جایگزین کنید ذخیره کنید تغییرات اعمال می شود صفحه را ببندید. موکاپ شما آماده است و به همین راحتی می توانید با زمان کمی یک پیش نمایش عالی برای طرح کارهای گرافیکی داشته باشید.

منبع: امیر پرینت